piątek, 7 października 2016

Liebster Blog Award #8

Za nominację do LBA dziękuję Asi z bloga Books by Dżoana :) 

Co prawda nominację dostałam już kilka miesięcy temu, ale wiecie, jak wygląda moja obecność na blogu ostatnimi czasy. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni!


1. Gdybyś mogła/mógł być dowolną postacią literacką, to jaką decyzję byś zmienił/a i inaczej zakończył/a historię książki? 
Byłabym Willem z Zanim się pojawiłeś. Kto czytał, pewnie wie o co chodzi. Książka sama w sobie jest świetna i zakończenie - mocne, ale kłóci się to z moimi poglądami. Dlatego ja osobiście inaczej zakończyłabym te historię. (Ale wcale nie mówię, że szczęśliwie). 

2. Jaka książka wywołała w Tobie najwięcej emocji pozytywnych/negatywnych/sprzecznych i dlaczego? 
Najwięcej sprzecznych emocji - bo chyba o tych najłatwiej mi pisać, wywołała we mnie książka Zanim się pojawiłeś. (Znowu ta książka!) Bo z jednej strony zakończenie jest mocne, ale z drugiej druzgocące moje serce.. A fabuła była przepiękna, napawałam się każdym słowem!

3. Mój idealny partner byłby jak... 
..jak mój chłopak. Kiedyś z Justyśką próbowałyśmy stworzyć idealnego chłopaka, taką mieszankę cech różnych bohaterów i wyszło na to, że i tak wzorowałyśmy się na naszych mężczyznach. Żaden literacki bohater nie zastąpiłby mi mojego mężczyzny  <3 

4. Najbardziej irytująca postać literacka to...
Triss z trylogii Niezgodna

5. Która postać z książki mogłaby zostać Twoim najlepszym przyjacielem i dlaczego? 
Myślę, że Hermiona mogłaby być moją najlepszą przyjaciółką. Jest mądra, zabawna, lubi koty :D Coś czuję, że dogadywałybyśmy się bez większych problemów. 

6. Kochasz czytać. To jasne! Ale w jakim miejscu lubisz to robić najbardziej? Co wówczas jest Ci niezbędne? 
To zależy od paru czynników. Od pory roku, pogody, samopoczucia.. W zimie najchętniej czytam w łóżku, pod kołdrą. Latem uwielbiam czytać na balkonie, hamaku, huśtawce. W zimie niezbędna jest herbata, w lecie nie potrzeba mi niczego :) Aha, wpadam w panikę gdy nie mam zakładki w zasięgu ręki :D

7. Zajrzyjmy teraz do Twojej biblioteczki. Jak poukładane są Twoje książki? Alfabetycznie, kolorystyczne, czy masz jakiś inny system ich układania? (Chętni mogą zaprezentować zdjęcie). 
Na górnej półce mam ustawione książki, które najbardziej lubię i dodatkowo są kolorystycznie. Im niżej, tym mniej książki mi się podobały :) 

8. Wyobraź sobie, że możesz zostać jakimś fantastycznym stworem. W którym świecie i z jakimi bohaterami chciałbyś się znaleźć i dlaczego? 
Ojej, to jest dopiero ciężkie pytanie.. Chciałabym być elfem, bo uwielbiam te stwory :) Wiem, że w Wiedźminie elfy nie były zbyt sympatyczne, ale mimo wszystko chciałabym żyć w tamtym świecie. No i poznałabym Gelarta i Ciri! :) 

9. Opisz swoją ukochaną książkę w trzech słowach. 
Ciepła, mądra, zabawna. (Mowa o Dziewczynie z porcelany Agnieszki Olejnik) 

10. "Zmierzch", "Harry Potter" czy "Niezgodna"? Co jest Twoją ulubioną serią i dlaczego? 
Harry Potter! Seria, dzięki której pokochałam czytanie, którą czytałam już kilkakrotnie. Za każdym razem przeżywam niesamowitą przygodę, która nigdy mi się nie znudzi.

11. Wyobraź sobie, że jesteś pisarzem. Jaki gatunek by powstawał spod Twojego pióra i dlaczego akurat ten?
Prawdopodobnie byłaby to powieść obyczajowa albo coś z fantastyką. Dlaczego? Aby dobrze pisać, trzeba znać dobrze realia, stąd powieść obyczajowa - mogłabym akcję obsadzić w miejscu które dobrze znam, mogłabym stworzyć ludzi, wzorować się na znanych osobach, tak, by to wszystko miało ręce i nogi. Drugą opcją byłaby powieść fantasy, bo tam mogłabym sobie od podstaw stworzyć świat i nikt niczego nie mógłby mi zarzucić, z tym, że tutaj problem jest taki, żeby się w końcu nie zaplątać w swoim własnym świecie. :) 

2 komentarze:

  1. Świetne odpowiedzi. Gdybym ja coś pisała to z pewnością byłaby to fantastyka.
    Brrr, nie cierpię Tris i Niezgodnej...

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny masz pomysł na układanie książek :D Ja to w sumie układam seriami, a pojedyncze oddzielnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego działania - dziękuję!
Postaram się odpowiadać na Wasze komentarze i odwiedzać Wasze blogi :)