niedziela, 4 lutego 2018

ZAPOWIEDŹ: Jej wysokość P.

Kochani, chciałabym Wam przedstawić pierwszą książkę młodzieżową, jaką zdecydowało się wydać Wydawnictwo Kobiece. 

PREMIERA: 16 MARCA 


Joanne Macgregor to znana w Stanach pisarka książek dla młodzieży, którą fanki pokochały za zabawny styl i poruszanie tematów, które inni pomijali. Jej Wysokość P. stała się hitem, który przyciągnął do siebie wiele pokoleń czytelników i zdobył nagrodę YABC 2017 BEST YA INDIE.

To historia, która nie boi się mówić o wykluczeniu, hejcie czy olbrzymiej odpowiedzialności, jaka nigdy nie powinna spoczywać na barkach nastolatki.

Jej wysokość P. to idealna propozycja dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się źle we własnej skórze. Książka podejmuje trudne społecznie tematy, ale ucieka od wydawania osądów. Współczesna młodzież codziennie spotyka się z hejtem, nienawiścią w internecie, coraz większą odpowiedzialnością czy chociażby zawyżonymi ambicjami rodziców, przez które dzieci nie mogą spełniać swoich marzeń.

Jej wysokość P. to propozycja dla wymagających czytelniczek, które chętnie sięgają po złożone historie. Główna część książki toczy się wokół zakładu, w którym bierze udział Peyton, dziewczyna, która ma ponad 180 cm wzrostu.

Jednak to, co najważniejsze dzieje się na drugim planie. Peyton skrywa ogromny rodzinny sekret, przez który jej dzieciństwo zakończyło się w dość młodym wieku, a sama nastolatka oprócz szkoły ma na swojej głowie pracę kelnerki, chorą matkę i ów nieszczęsny zakład.

Książka idealnie wpisuje się w nurt #BodyPositive, ucząc, że każdy jest piękny i wyjątkowy, niezależnie od wyglądu, a szkolni prześladowcy są możliwi do pokonania.

To idealna propozycja zarówno dla matek z dorastającymi córkami oraz nastolatek wchodzących w okres dorastania, które poszukują pozytywnych wzorców.

Zainteresowani? Ja czuję się skuszona! 

9 komentarzy:

 1. Czekam na tę książkę :) wprost nie mogę doczekać się wrażeń.

  Pozdrawiam,
  toukie z http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com 💘

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś co mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jednak raczej nie jest lektura dla mnie :D Ani ze mnie nastolatka, ani matka xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytając tę zapowiedź, wydaje mi się, że będzie to lektura w sam raz dla mnie! Nie pozostało więc nic innego, jak tylko czekać do 16 marca. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mi również by się spodobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam okazję recenzować, ale to nie moje klimaty :D Za to przy okazji dowiedziałam się, że Kobiece wchodzi również w fantasy <3

  OdpowiedzUsuń
 7. No, mimo, że to nie moje klimaty, to przecież jestem nastolatką, więc może kiedyś :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli książka jest wymagajaca, to nawet mogłabym po nią sięgnąć. Ale to już nie lata kiedy mnie takie tematy jakoś bardzo ruszają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja już się skusiłam i czekam na swój egzemplarz :D
  Mam nadzieję, że będzie to przyjemna podróż :D

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego działania - dziękuję!
Postaram się odpowiadać na Wasze komentarze i odwiedzać Wasze blogi :)