poniedziałek, 9 maja 2016

Liebster Blog Award #7

Za nominację do LBA dziękuję msmagi :)

Nazbierało mi się sporo nominacji do TAGów i LBA, niektóre jeszcze z zimy - wszystkie mam zapisane i powoli będę na nie odpowiadać. 

1. Pamiętasz pierwszą przeczytaną książkę, która zrobiła na Tobie ogromne wrażenie i sprawiła, że czytasz do tej pory?
To chyba nie będzie dla nikogo wielkim zaskoczeniem, ale pierwsza książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie to Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Potem poleciała cała seria, ale to właśnie Harry Potter był pierwszą spośród książek, które czytałam wielokrotnie. I w te wakacje mam zamiar przeczytać je po raz kolejny, po dosyć długiej przerwie (około 3 lata temu czytałam je po raz ostatni). 


2. Do czego masz słabość?
Mam słabość do..kupowania książek. Do swojego kota, który jest niesamowicie leniwy, wkurzający i wpycha się wszędzie - parapety, szafki, półki z książkami, szafka kuchenna :D ale i tak go uwielbiam i wszystko wybaczę <3 

                                                   

3. Co sądzisz o poradnikach?
Nie lubię czytać poradników, nie potrafię nic wynieść z lektury poradnika. Wolę przeczytać mądrą książkę, w która w nienachalny sposób lepiej przekaże mi to co niejeden poradnik. 

4. Co lubisz w ludziach?
Szczerość, pogodę ducha, lojalność.

5. Wolisz smak ostry czy słodki?
Chyba słodki. Chociaż gdybym miała do wyboru słodki i kwaśny, na pewno wybrałabym kwaśny :D

6. Jakie są twoje trzy najlepsze cechy?
Ojej, zawsze miałam problem z takimi pytaniami..Nie lubię mówić o sobie, a o swoich cechach w szczególności. Ale okej.. jestem zorganizowana, tzn nienawidzę zostawiać sobie czegoś na ostatnią chwilę, jestem przyjaźnie nastawiona do ludzi i jestem cierpliwa, baardzo :) 

7. Gdybyś mogła znaleźć się w wybranej przez siebie książce, którą byś wybrała?
Tylko w jednej? Tak ciężko jest wybrać tylko jedną, bo w wielu chciałabym być i to z zupełnie różnych powodów. Teraz może hm.. Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender. Klimat tej powieści jest bardzo specyficzny, tajemniczy i magiczny, z zarazem ciepły i urokliwy :) Tak, chciałabym się tam znaleźć. 8. Co Cię denerwuje?
Denerwuje mnie, jak ktoś zostawia puste tubki po szamponach/ żelach/ kremach, denerwuje mnie fakt, że ktoś czuje się lepszy od innych i denerwuje mnie kombinowanie w taki sposób, by komuś było najlepiej a reszta to tam już nieważne.. Mogłabym wymieć masę rzeczy, które mnie denerwują, ale te trzy pierwsze przyszły mi do głowy :) 

9. Co Cię uspokaja?
Zależy w jakiej sytuacji. Czasem uspakaja mnie płacz, czasem obejrzenie odcinka serialu czy filmu, oczywiście książka, spacer albo przebywanie z moimi siostrami :) No i rozmowa z przyjacielem, wygadanie się. 

10. Jesteś jak otwarta księga czy ukrywasz się przed światem?
Jestem chyba osobą skrytą. Generalnie jestem przyjaźnie nastawiona do ludzi, ale podchodzę z rezerwą - kiedy już poznam kogoś bliżej, potrafię się otworzyć i być otwartą księgą. 

11. Gdzie byś chciała wyjechać na wymarzone wakacje?
Wiele jest takich miejsc. Od dawna marzy mi się Meksyk, chociaż to są takie plany raczej które póki co pozostaną w fazie marzeń. A tak realniej - góry, góry i jeszcze raz góry! Może Tatry? Chociaż Bieszczady też byłyby całkiem spoko :) 5 komentarzy:

 1. HP - tyle barwnych wspomnień! ^^ I ta słabość do kupowania książek... Skąd ja to znam? :D
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, cierpliwość... wydaje mi się, że ja byłam kiedyś bardziej cierpliwa niż jestem teraz xD Teraz raczej nie :/ Czasami to uciążliwe.
  W Meksyku jest coś intrygującego <3 Również chciałabym tam kiedyś pojechać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W Bieszczadach jest przepięknie! Polecam <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Twój kociak jest najsłodszym kociakiem <3 (tak a za kotkami ne przepadam xD)
  i 8 , 9 podobnie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również niezbyt lubię poradniki i raczej nie sięgam po nie bardzo często ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego działania - dziękuję!
Postaram się odpowiadać na Wasze komentarze i odwiedzać Wasze blogi :)